خوش آمدید مهمان گرامی! (وروددرخواست عضویت)
لا اله الا الله الحلیم الکریم لااله الا الله العلی العظیم
سبحان الله رب السماوات السبع و رب الارضین السبع
و ما فیهن و ما بینهن و رب العرش العظیم و الحمدلله رب العالمین
كاربر گرامی : جهت دسترسی سریع به امكانات انجمن ، بخش دانلود و گالری از تابلوی زیر استفاده فرمائید
logo

ارسال مطلب 

امتیاز این مطلب
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب مرجع تقلید
۱۳۹۲-۴-۱
مطلب: #1
انتخاب مرجع تقلید
سلام من میخواهم مرجع تقلید انتخاب کنم لطف میکنید راهنمایی بفرمایید.
http://azha.ir/image/0001-17.jpg
سپاس نقل قول این مطلب در پاسخ
۱۳۹۲-۴-۲
مطلب: #2
RE: انتخاب مرجع تقلید
سلام به دوست گرامی
برای انتخاب مرجع باید تحقیق كنید
شرائطی كه یك مرجع تقلید باید داشته باشد را در صفحات نخست رساله های عملیه مطالعه فرمائید

الهی! ای آشنایم تو خود دانی که بیگانه ام ، بیگانه ترم کن. خوشا بحال مومن که غریب است
My God! O my acquaintance, you yourself know that I am alien , make me more alien.Blessed is for believer who is alone

۱۳۹۲-۶-۲۱
مطلب: #3
سلام به نظر من ایت الله مکارم شیرازی میتونه مرجع تقلید خوبی برای شما باشه چون هم خیلی تو احکام دانش بالایی داره و هم احکام ساده ای برای مردم در نظر گرفته . من خودم مرجع تقلیدم رو ایت الله مکارم شیرازی انتخاب کردم و خیلی ازش راضی هستم ولی انتخاب نهایی با خودتونه . من فقط نظر دادم تا بتونم کمکی بهتون کرده باشم و همون طور که گفتم انتخاب نهایی با خودتونه

الهی!چه کنم تا کنون از بیرون می جستمت و در درون بودی اکنون از درون می جویمت و بیرون شدی
My God! what I do? I have been seeking you from outside and you have been inside.Now I am seeking you from inside and you are outside

۱۳۹۲-۱۲-۱۵
مطلب: #4
در انتخاب مرجع باید بعد از داشتن صلاحیت های عمومی اولویت را به اعلم داد.
از انجا که معمولا شرط اعلمیت برای کسانی که مستقیما ان بزرگواران را نمی شناسند احراز نمی شود حکم به تساوی می شود در این حالت مرجع اتقی اولی است که این شرط تقریبا تا زمان حیات مرحوم ایت الله بهجت در ایشان محرز بود اما اکنون ظاهرا بین این مراجع عادل فعلی اختیار با مکلفین است.
با توجه به این که مقام معظم رهبری در احکام حکومتی ولایت بر همه دارند برای رهایی از اختلافات در این موارد تقلید از ایشان توصیه می شود والله العالم
ارسال مطلب 

دسترسی سریع و کوتاه به بخش های مختلف:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

Copy Right ©  AzhA Group 1389-1393 . All Rights Reserved
MyBB © 2014 MYBB Group & Persian Translation by AzhA
Theme by  Ivgeo Designs  &  Translation by AzhA 
حقوق نشر این وبگاه نزد AzhA محفوظ است
زمان جاری: ۱۳۹۳-۵-۳۱, ۰۹:۲۳ صبح
GTM +3:30